Prospíme třetinu života, nepodceňte výběr správné matrace

Prospíme třetinu života, vyberte správnou matraci

Věděli jste, že člověk prospí přibližně jednu třetinu svého života? Je tedy důležité, aby jste si tento spánek opravdu užili. Naopak je věděcky dokázané, že kvalita spánku ovlivňuje jaký bude Váš den a má vliv i na Vaše zdraví. To, že spánek je důležitý ví dnes každý a kvalitní spánek s námi začíná od narození. Už i pro novorozence je důležité, na čem spí. S kvalitní matrací totiž dochází k prodloužení délky hlubokého spánku a jak sami tušíte, čím delší tím lépe. V momentě, kdy spíše v hlubokém spánku, tak se snižuje krevní tlak a srdeční tep. Váš oběhový systém odpočívá, což je skvělé jako prevence před kardiovaskulárními chorobami.

 

S rostoucím věkem, roste únava

Ano, bohužel stárneme a nikdo se tomuto přirozenému vývoji nevyhne. Naše těla s každým rokem stárnou a přichází větší únava. S čím větší únavou se potýkáme, čím kvalitnější odpočinek potřebujeme, aby naše tělo nabralo dostatek síly a energie do dalšího dne. Zjednodušeně řečeno, čím je tělo opotřebovanější a unavenější, tím měkčí matraci si zaslouží. Pojďme tedy od začátku.

 

Jak často kupujeme novou matraci? 

Dejme si ruku na srdce, kolikrát za život řešíme koupi nové matrace? Pojďme si to trošku rozvést. Novou matraci máme už jako novorozenec / batole, které leží v postýlce. Jak rosteme, roste i naše postel a máme i zde novou matraci. Dá se říci, že dokud nás vychovávají rodiče, tak matraci úplně neřešíme. 
První matraci řešíme až se zařízováním vlastního bydlení, kdy si vybavujeme ložnici a máme tedy i nový nábytek s postelí. 
Celkově řešíme novou matraci tak přibližně 6x za  život, záleží na samozřejmě na tom, jak často obměňujete vybavení a další okolnosti. Rozhodně matraci řešíme méně, než nový telefon, televizi, počítač a další věci a nebo chceme jít s dobou. 

 

Telefon je důležitý, ale matrace ne

Lidé si neuvědomují, že kvalita spánku je opravdu důležitá a mnohdy tráví čas nad správným výběrem telefonu, zkoumají veškeré parametry a další značky, ale pokud se jedná o výběr matrace, tak se často setkáváme s tím, že klíčovou roli nehraje odpočinek, ale cena. Přitom za telefony v životě dáte 30x více, než za matrace, které Vam zajistí odpočatější dny a prodlouží Vaše zdraví. 

 

Co se skvěle vyspat na příštích 25 let? 

 Je důležité vybrat správnou matraci, která Vám přinese kvaltiní spánek a odpočinek. Máme širokou nabídku českých matrací, které jsou vyrobené z kvalitních materiálů, tvrdostí a zpracování. Naše technologie ŘEŠENO navíc matracím dodává speciální odvětrávání, což oceníte především v létě, kdy je horkost z Vašeho tela odváděna pryč.

 

Doporučujeme naši antibakteriální kolekci