Jak vybrat správnou matraci na spaní

Nedostatek kvalitního spánku by mohl zapříčinit nejen celou řadu zdravotních potíží, ale také psychickou nepohodu po celý den. Výběr matrace je tedy zásadní.

 

4 aspekty pro správný výběr matrace

Dobře se vyspat znamená dobře žít. Jednou z podmínek kvalitního spánku je správný výběr matrace. Jestliže se budete řídit několika jednoduchými radami, pak nemůžete sáhnout vedle.

  • Prvním předpokladem vhodného výběru je tvrdost matrace. Ta je v přímé souvislosti s hmotností budoucího nocležníka. Lidé s nižší hmotností by si měli vybrat měkčí matraci a naopak. Důležitým hlediskem je také způsob spánku. Jestliže upřednostňujete spaní na boku, volte měkčí matraci.
  • Při volbě materiálu můžete být trochu v rozpacích. Výběr je totiž možný z matrace pružinové, pěnové PUR, pěnové HR, latexové a paměťové pěny. V tomto případě záleží na tom, jaký vyžadujete komfort při svém odpočinku.

V současné době jsou velice oblíbené matrace z paměťové pěny. Tento materiál funguje tak, že díky tělesnému teplu změkne, a proto dochází k rovnoměrnému rozložení hmotnosti těla. Matrace se Vám prostě plně přizpůsobí. Je vhodná i pro dlouhodobě ležící osoby nebo pro toho, kdo má problémy se zády. Jedním z efektů paměťové pěny je pomalý návrat do původní polohy, díky čemuž nedochází k narušování krevního oběhu, ale k maximálnímu uvolnění svalstva.

 

Česká kvalita Vás nikdy nezklame

Dalším důležitým kritériem je délka a tloušťka matrace a také rozložení a počet zón.

  • Pro výpočet délky postačí, když ke své tělesné výšce připočítáte 20 až 30 cm. Výška matrace by neměla být menší nežli 18 cm. Známým faktem také je, že čím nižší matrace, tím nižší její životnost. Příliš nízká matrace také není dostatečně elastická.
  • Počet zón. Výrobci nabízejí matrace se třemi až sedmi odlišně pevnými zónami. Je to z toho důvodu, že je každá část zatížena jinak. Zóny jsou tedy vytvořeny pro optimální rozložení zatížení těla. Je tedy jasné, že čím více zón, tím kvalitnější matrace.

 

I ty nejnáročnější požadavky na kvalitní spánek Vám mohou splnit matrace české výroby, které najdete zde na e-shopu.

 

www.yashica-digital.czKomplexní online marketing